Miasteczko Westernowe Mrongoville

Piknik Country Mrągowo 2023

Planujcie urlopy, rezerwujcie noclegi! Legendarny Piknik Country Mrągowo w 2023 roku odbędzie się w dniach 28-30 lipca w Mrągowie!


O Festiwalu Piknik Country i Folk Mrągowo 

Każdy, kto choć raz był uczestnikiem Pikniku wie, że jest to wydarzenie wykraczające daleko poza tylko muzyczny wymiar, jest zjawiskiem kulturowym, adresowanym do odbiorców różnych pokoleń. Chyba najpiękniej położony Amfiteatr w Polsce staje   się przez dwa dni miejscem magicznym, wypełnionym muzyką, tańcem i niesamowitą energią podczas wielogodzinnych koncertów. Miejscem niezapomnianej zabawy dla fanów prawdziwej rozrywki. Tak będzie i w tym roku!

Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2023 program i artyści

W piątkowy (28.07.2023r.) wieczór wystąpi dla nas w specjalnym jubileuszowym koncercie (30 lat na scenie), Mariusz Kalaga nazywany nie bez racji polskim Roy Orbisonem, wraz zaproszonymi gośćmi , m.in. Gangiem Marcela, Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz.

Polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z Piknikiem już od wielu lat. Między innymi: Michael Lonstar, Czarek Makiewicz i Koltersi, zespół Babsztyl, Wojciech Dudkowski, Andrzej Trojak, czy nowy projekt muzyczny pn. Step By Step z Gabrysią Mycielską i Januszem Nastarowiczem.

W piątek z recitalem wystąpią: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.

Do zabawy natomiast porwą publiczność mrągowską wykonawcy koncertu pt. Country Hits, wśród nich nasze młode, zdolne pokolenie artystek. Będzie zatem sporo czysto kobiecego repertuaru, znanego z wykonań gwiazd country music. Będzie bardzo nastrojowo!

W sobotę (29.07.23r.) czeka nas wspaniałe, multimedialne widowisko, Benefis Korneliusza Pacudy. Ten znakomity dziennikarz, twórca ruchu countrowego w Polsce, obchodzi w tym roku 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny koncert pt. Giganci country. Posłuchamy wspomnień jubilata, obejrzymy fragmenty telewizyjnych wywiadów Korneliusza z największymi gwiazdami gatunku, a ich przeboje wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona, Billy Ray Cyrusa, Billy Joe Shivera i wielu innych – Gigantów współczesnej country Music. Widowisku towarzyszyć będzie taniec liniowy w najlepszym wykonaniu. A zwieńczeniem tego jubileuszowego koncertu będzie występ amerykańskiej gwiazdy, artystki, której nazwisko odsłonimy w nieodległej przyszłości. Dziś możemy powiedzieć tylko, że była ona laureatkę prestiżowej nagrody Country Music Association z Nashville.

Tego też dnia odbędzie się transmitowany przez I Program Polskiego Radia finał Konkursu na Polską Piosenkę Drogi z udziałem zakwalifikowanych przez jury artystów. Spośród nich wyłoniony zostanie laureat, oraz trzy najlepsze piosenki i ich autorzy.

W sobotę posłuchamy także ulubieńców publiczności mrągowskiej, grupy Babsztyl ze Zbyszkiem Hofmanem, oraz naszej uzdolnionej młodzieży: Klaudii Magica, Karoliny Jastrzębskiej, The Girls.

To oczywiście nie wszystko, o szczegółach programu informować będziemy sukcesywnie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program (który będziemy uzupełniać o nowe pozycje) dostarczy Wam wielu niezapomnianych artystycznych przeżyć!


Bilety do nabycia: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/piknik-country